
Parkování letiště Vídeň – kde zaparkovat, ceny, srovnání
Stává se, že někdy banka na některé ze zahraničních cest bez upozornění zablokuje kreditní kartu z neznámých důvodů. Zároveň, v horším případě, měsíc po návratu domů cestovatelé někdy zaznamenávají podezřelé transakce na svém účtu.
Nabízí se snadné řešení, jak se výše zmíněnému problému zdárně vyhnout. Kdo o tomto řešení neví, bohužel se může potkat s neštěstím. Na zahraniční cestě lze totiž přijít při výběru z bankomatu o desítky tisíc korun.
Při jednom z výběrů může totiž někdo nelegálně naskenovat a okopírovat platební kartu a provádět tak nechtěné transakce: 100 quetzalů támhle, 300 zase tady, 5 000 zase jinde. V rámci pojištění člověku sice banka ztrátu nahradí, jde však o několikaměsíční proces, který značně ohrozí průběh cesty.
Obdobným peripetiím se však lze vyhnout a stojí to o dost méně energie, než by člověk čekal. Stále dostupnější technologie přináší mnohá řešení, jak mít veškeré bezhotovostní platby pod kontrolou – kdykoliv a kdekoliv. Jedno z takových řešení se jmenuje Revolut.
Kdo ještě o této aplikaci neslyšel, pak by měl zpozornět. Může cestujícím ušetřit hromadu peněz i času stráveného řešením nepříjemných komplikací.
Revolut funguje jako digitální peněženka a skládá se ze dvou částí – již zmiňované mobilní aplikace a kreditní karty. Po registraci si uživatel na svůj nový účet jednoduše pošle libovolný obnos a nemusí se tak obávat, že by se někdo mohl dostat ke všem jeho úsporám.
Celý proces založení účtu i získání kreditní karty je extrémně jednoduchý a navíc úplně zdarma
Hlavní trik služby Revolut spočívá v jednoduchosti, rychlosti a bezpečnosti. Kromě fyzické kreditní karty, kterou si lze prostřednictvím několika kliknutí zdarma objednat přímo v aplikaci, mají všichni k dispozici i libovolný počet karet virtuálních.
Ty jsou, jednoduše řečeno, jen grafickým obrazem karty v aplikaci. Pro lepší představu: kupuje-li někdo levné letenky či cokoliv jiného online na portálech, kterým úplně nevěří, virtuální karta je ideálním řešením.
Použije se k platbě místo pravé kreditky a v okamžiku jakéhokoliv podezření se dá jedním kliknutím zablokovat. Platební údaje tak zůstanou v bezpečí.
A to ani těch skrytých. Celosvětové oblibě se Revolut těší i proto, že si za převody mezi měnami účtuje praktiky nulové poplatky. Zatímco „tradiční“ kamenné banky si účtují jednotky procent, Revolut si vystačí s mikročástkami.
V současné době tak lze přijímat a převádět peníze mezi 24 světovými měnami včetně české koruny prakticky zadarmo.
Větší skupiny, páry i digitální nomádi rozhodně ocení funkci rozdělení útraty mezi dvěma či více uživateli. Jednoduše v aplikaci uživatel nakliká, kolik společný oběd, drink nebo večeře stála a Revolut se o vše postará.
Díky přístupu ke kontaktům najde uživatele nacházející se v blízkosti a částku rovným dílem (nebo dle individuálních preferencí) rozdělí. Člověk se tak vyhne klasické, většině lidem nepříjemné, přetahované o to, kdo bude platit.
Přímo v aplikaci si lze sjednat cestovní pojištění (obsažené v Premium plánu) nebo na pay-per-day bázi. Aplikace uživatele lokalizuje a v případě, že o pojištění bude mít zájem, zaplatí pouze za ty dny, které reálně stráví v zahraničí. To vše bez nutnosti kamkoliv chodit, složitě vyjednávat a podepisovat. Pár kliknutí přímo v aplikaci.
S Revolutem se spoří na další cestu. Funkce Vault (čes. trezor) umožní zaokrouhlit každou transakci dle stanovených parametrů a onu drobnou částku následně uschovat.
Pokud tedy, například, za kávu zaplatí člověk 42 Kč, aplikace částku zaokrouhlí a 8 korun uschová do kasičky, kde si je pak může kdykoliv vybrat.
V podstatě si tak uživatel sám sobě daruje drobné dýško. Mít pár korun bokem se vždy hodí. Zejména při nákupu dalších letenek.
Nejlepší způsob placení v zahraničí se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako je cílová destinace, výše částky a osobní preference. Zde však je několik běžně doporučovaných způsobů:
Je doporučeno mít u sebe více platebních metod, aby měl člověk možnost volby pro případ, že některá z nich nebude akceptována nebo se vyskytnou problémy. Kromě toho je dobré informovat svou banku a společnost vydávající kreditní karty o svých cestovních plánech předem, aby se člověk vyhnul nečekanému zablokování karty z důvodu podezřelé aktivity.
V současné době je na světě uznáváno 180 měn. Tento počet se však může lišit, protože některé měny mohou být specifické pro určité regiony nebo území.
Zajímavostí měn je původ jejich názvů. Mnoho názvů měn má za sebou fascinující historii. Například název „dolar“ pochází ze slova „tolar“, což byla stříbrná mince používaná v Evropě v 16. století. Název měny z Japonska „jen“ v japonštině znamená „kulatý předmět“ nebo „kruh“.
Kromě toho slovo „libra“ pochází z latinského výrazu „libra pondo“, což znamená „libra na váhu“, která představuje hmotnost drahých kovů používaných v minulosti jako platidlo. Tato etymologická spojení ukazují bohaté kulturní a historické aspekty měn.
Publikováno: 06. září 2023
2025 © Vcestovani.cz | Nakódoval leoslang.cz